Michala Ries – 24 nap karácsonyig

Könyv adatlapja:
író: Michala Ries
cím: 24 nap karácsonyig
kiadás: Central Könyvek (2023)

Értékelés:
A 24 nap karácsonyig nem a megszokott, cukormázas karácsonyi regény. Sokkal inkább egy mély érzelmekkel és élettel teli, önmegvalósító, kedves történet. Egy könyv a csendről, a szeretetről, a megbocsátásról.

Szerintem már az alap ötlet egyedi és briliáns: a főszereplő, Nina, aki eddig a családja és a párja elvárásainak próbált megfelelni, belevág egy új kalandba. Úgy dönt, hogy adventi naptárját bakancslistás feladatokkal tölti fel, melyeket egytől egyig véghez kell vinnie. A kitűzött feladatok, melyek meg nem valósított álmokból és helyre nem hozott régi hibákból állnak, szimbolikusak: mindegyik egy-egy lépés a lány személyes szabadsága és az önismerete felé.

Nina minden nap egy-egy új feladatot vállal, amelyek arra ösztönzik, hogy kilépjen komfortzónájából és megszabaduljon a múltbéli terhektől. Hozzájárulnak ahhoz is, hogy Nina elengedje korábbi félelmeit és megtalálja a boldogságot. A „kihívás” végére a lány megtanulja, hogy vállalja fel saját magát.

A feladatokhoz – melyek között akad vicces, érzelmes, de megrázó is – Nina talál egy segítőt. Dominik pedig nem csak hűen követi a lányt, de ő maga is teljesíteni kezdi a feladatokat, melyek az ő életében is jelentős változásokat hoznak.

A karácsonyt – mely a családról, a szeretetről, az összetartozásról szóló időszak – a könyv háttérként használja a főszereplő kapcsolatainak rendezéséhez, azaz csak katalizátorként szolgál a változáshoz.

A könyv egy inspiráló történet a személyes fejlődésről, az önismeretről és a megbocsátásról, mely a karácsonyi időszak csodáját egy új perspektívából mutatja be. Megtanít rá, hogy a személyes szabadság, az őszinteség és a szeretet kulcsfontosságú ahhoz, hogy megtaláljuk a boldogságot. És hogy bocsánatot kérni és megbocsátani az egyik legfontosabb lépés a saját lelki békénk felé.

Idézetek:

„[…] a valódi szerelemhez meg kell ismerni a másikat, a szerelemhez idő kell.”

„A szavakat gyakran túlértékelik.”

„Itt vagyok veled. Nem vagy egyedül.”

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük